Politiker i Järfälla

Jiang Millington (MP)

Uppdrag (8 st)

OrganisationUppdragPeriod
Barn- och ungdomsnämnden Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunalråd Kommunalråd 2018-11-19 - 2019-05-20
Kommunalt Brottsförebyggande råd Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Kommunstyrelsen Ersättare 2018-10-15 - 2022-10-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Ersättare 2018-12-03 - 2022-10-31
Kommunstyrelsens innovasionsutskott Ersättare 2019-01-28 - 2022-12-31
Kommunstyrelsens planutskott Ledamot 2018-12-03 - 2022-10-31